Ülker markasının sponsor olduğu TFF ile ortaklaşa gerçekeştirilen Ülker Milli Takım etkinlik video çekimi profesyonel olarak gerçekleştirildi.

Ülker Milli Takım Çekimi
Ülker Milli Takım Çekimi
  • Drone:  Furkan Başer
  • Kurgu: Halil Selanik
  • Müşteri:  TFF & ÜLKER
  • Kamera: Sony FS700
  • Lokasyon: İstanbul

Ülker Milli Takım Özet


Kurumsal Sosyal Sorumluluk projelerinde çocuklara öncelik veren Ülker; spor, kültür-sen temelt ve beslenme eğitimine 9 senede 38 milyon lira bütçe ayırarak 2 milyondan fazla çocuğun hayatına mutluluk kattı.

Bu bütçenin önemli bir kısmını çocuklara yönelik spor projelerine ayıran Ülker, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile 2007’den bu yen temel gerçekleştirdiği “Çocuklar İçin Futbol” projesinin bir ayağı olan Futbol Köyleri sezonunu açtı.

Bu yıl çalışmalarını üç yeni proje (Futbol Okulları, U13 Futbol Ligi ve Üniversite Okul) ile genişleten ve senede yaklaşık 60.000 çocuğa daha spor yaptırmayı hedefleyen Ülker, şu en temel kadar 273 bine yakın çocuğa ulaştı.

Ülker Milli Takım Çekimi Vimeo

Aşağıda yer alan vimeo linkinden proje videosunu izleyebilirsiniz.

Ülker Milli Takım Çekimleri Vimeo

Ülker Milli Takım Çekimleri Youtube

Aşağıda yer alan youtube linkinden proje videosunu izleyebilirsiniz.

Ülker Milli Takım Çekimleri Youtube

Proje Hakkında

Yıldız Holding’in çocuk odaklı projeleri 2 milyonu aşkın çocuğun hayatına olumlu etki yaptı. Ülker Milli Takım projesi Dokuz senedir yürütülen projelere bugüne dek yaklaşık 38 milyon lira harcandı. Spor, sanat-sinema ve dengeli beslenme eğitimi olmak üzere üç başlık altında toplanan projeler sayesinde, çocukların fiziksel, sosyal, kültürel ve zihinsel gelişimine yatırım yapıldı.

Projelerini “Çocuklar İçin Futbol” başlığı altında toplayan Yıldız Holding, Ülker Milli Takımı 9 senedir sürdürdüğü çalışmalara bu sezon yeni halkalar ekleyecek. Son iki senedir “Çocuklar İçin Futbol” projesine daha fazla yatırım yapan Yıldız Holding, geçen sene projenin bütçesini senelik 900 000 dolardan 1.5 000 000 dolara yükseltti.

Yepyeni 3 proje… Futbol Okulları, U13 Futbol Ligi ve Üniversite Okul projesi
Futbol Okulları projesinin ilki, 6 Temmuz-15 Eylül 2015 tarihleri arasında düzenleniyor. Ülker Milli Takım Çocukların; 14 şehirde tatildeki 3 ay boyunca, boş zamanlarını spor yaparak değerlendirmelerini, temel futbol eğitimi almalarını sağlamak amacı ile düzenlenen Futbol Okulları’nda her ay 6-12 yas arası 60 çocuk eğitilecek. Ücretsiz eğitim veren okullara 2.520 çocuğun katılması amaçlanıyor.

İl Milli Eğitim ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü işbirliği ve TFF organizasyonu ile 2015-2016 eğitim dönemi boyunca, Türkiye’de ilk kez, U13 Futbol Ligi düzenlenecek. İstanbul’da 38 ilçede toplam 380 okul ve 13 yaş grubundaki 12.600 sporcunun yer alacağı projede, öğretim yılı boyunca maçlar oynanacak. Seçilecek ilçe karmaları, sezon sonunda düzenlenecek şenliğe katılacak. Projeyle futbolun okullarda yaygınlaştırılması, lisanssız kız ve erkek öğrencilerin futbol oynamaya teşvik edilmesi hedefleniyor.

Ülker ayrıca Eylül-Mayıs dönemi boyunca faaliyette olacak Üniversite Okul projesine de destek oluyor. Ülker Milli Takım TFF organizasyonuyla Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulları (BESYO) ya da Spor Bilimleri Fakülteleri bulunan üniversiteler ile işbirliği yapılıyor. İlköğretim öğrencilerine okulların açık olduğu süre boyunca futbol eğitimleri verilerek, futbolun okullarda yaygınlaşması amaçlanıyor. Ayrıca üniversitelerin beden eğitimi ve spor yüksekokulu öğrencileri de bu projede görev alarak, bir yandan okurken bir taraftan da antrenörlük deneyimi kazanacak. Türkiye’den 21, Kıbrıs’tan 3, toplam 24 üniversite ve her ilden 10 olmak üzere toplam 240 ilkokulun katılımı ile gerçekleştirilecek Ülker Milli Takım projesiyle 43.200 öğrenciye ulaşılacak.

“Çocuklar İçin Futbol” projesinin önemli halkalarından bir tanesi olan TFF – Ülker Futbol Köyleri’nin açılışında konuşan Yıldız Holding Türkiye Kurumsal İletişim Genel Müdürü Bahar Erbengi, bugüne dek ilgili federasyonlarla futbol ve basketbol alanında sürdürülen projelere bugüne dek 22 milyon tl’ye yakın bütçe aktarıldığını ve 273 bine yakın çocuğa spor yapma olanağı sağlandığını belirtti.

Ülker Milli Takım Proje,si çok büyük bir altyapı hamlesine ilham kaynağı oldu
Spor alanındaki çocuk projeleri sayesinde çocukları erken yaşta sporla tanıştırma fırsatı bulduklarını kaydeden Erbengi, “Proje, UEFA tarafından da üye federasyonlara öneri ediliyor. Türkiye projeye 2007 senesinde dahil oldu. Yıldız Holding, Ülker markası ile o günden beri beri projenin tek destekçisi. Farklı ayaklardan oluşan projenin ilk adımı 2007 senesinde Van’da açılan TFF – Ülker Futbol Köyü oldu. O yıl Van Futbol Köyü’ndeki 500 çocukla başlayan proje, bugün 273 binden fazla çocuğa ulaştı. Şimdi yeni projelerle kapsamı genişletiyoruz” dedi.

Köylere gelen çocukların bu etkinliğe katılmaktan çok mutluluk duyduklarını, köye katılma zamanı yaklaştıkça, ailelerinden ilk defa ayrılacak çocuklarda tedirginlik duygusunun ön plana çıkabildiğini, köylerin başlamasıyla birlikte çocukların heyecan, yeni insanlarla tanışmanın ve yeni şeyler öğrenmenin mutluluk ve heyecanını başından geçenleri gözlemdiklerini dile getiren Bahar Erbengi, “Çocuklar köylerden ayrılırken gerçekten duygusal ve mutlu anlar yaşıyor, ömür boyu unutamayacakları anılarla dönüyor. Ülker olarak hedefimiz “Mutlu anlar yaşatmak”, çocukların köylerde sporu seven, dinamik, düşünen, çok yönlü bireyler olmaları için biz yalnızca bir adım atmalarını sağlamaktayız. Büyük yolculukların başlangıcı için bir adımın önemini hepimiz biliyoruz” dedi.

Çocuk futboluna yapılan yatırımın, onları sporla tanıştırmak kadar, altyapının gelişimine de hizmet ettiğine işaret eden Erbengi, sözlerine şöyle devam etti:

“Bugüne kadar projelerimize katılan bir çok genç spor kariyerine uzman seviyede devam ediyor. Geçtiğimiz 9 senelik süreçte toplam 36 erkek ve 44 kız oyuncu Futbol Köyleri’nden genç milli takımlara tercih edildi. Profesyonel futbol kulüpleriyle anlaşma imzalayan oyuncu sayısı ise 50’ye ulaştı. Bugünlerde Manchester City’e transferiyle dikkati çeken Enes Ünal ve Olimpiyakos’a transfer edilen Oğulcan Çağlayan iki güzel örnek. 2009 senesinde Isparta Futbol Köyü’ne katılan Enes 2013 senesinde Bursaspor ile uzman protokol imzaladı. Oğulcan ise 2007 senesinde Van Futbol Köyü’ne katıldı. Bursaspor, Gaziantepspor, Kayseri Erciyesspor gibi takımlarda forma giyen genç futbolcu, bu yaz Olimpiyakos’a transfer oldu. Yine A Milli takım ve Bursaspor forması giyen Ozan Tufan da Futbol Köyleri’nden yolu geçen senedız oyunculardan biri… Projelerle çocuklara spor yapma alışkanlığı kazandırırken, bir yetenek havuzu da oluşturuluyor.”

Ülker Milli Takım ve Diğer Projeler

Ülker Basketbol Minikler Şenliği
Türkiye Basketbol Federasyonu ile beraber 2005-2013 seneleri arasında Basketbol Minikler Basketbol Şenliği’ni düzenledik. Sporun beraberinde, dostluk, arkadaşlık, takım ruhu gibi değerleri aşılamak en temel felsefesi ile hareket ettiğimiz projeye 7000 çocuk katıldı.

2010 senesinden geriye dönüp baktığımızda; basketbol şenlikleriyle Türkiye’nin dört bir yanında 5000 çocuğu konuk ettik ve hayatlarını basketbolla zenginleştirdik. 2010 FIBA Dünya Şampiyonası’nda ise; Minikler Şenliği’ne katılan çocukları unutmayarak, Ankara, İzmir ve Kayseri’den şenliğe düzenli şekilde katılan takımların oyuncularına FIBA Dünya Şampiyonası heyecanını yaşattık. Toplam 100 çocuk dünyanın en iyi basketbolcularını tribünden canlı olarak izleme fırsatı buldu.

Children of the World
Kurumun çocuklara vermiş olduğu öncelik 2010 FIBA Dünya Şampiyonası’na da taşındı; Children Of The World projesine destek Ülker’den geldi. Ülker, FIBA Dünya Şampiyonası’nda yalnızca dünya basketbolcularını değil, dünya çocuklarını da konuk etti. Ülker, “Önce Çocuklar” diyerek destek vermiş olduğu bütün projelerde olduğu gibi FIBA Dünya Şampiyonası sponsorluk etkinliklerinin merkezine yine çocukları yerleştirdi. FIBA ve Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından düzenlenen “Children of the World” projesiyle, 24-31 Ağustos tarihleri arasında 5 kıtadan 110 ülkeden 220’nin üstünde çocuk toplam 2 000 000 km. Yol kat ederek Türkiye’de buluştu.

Futbol Şenlikleri
81 ilde düzenlenen şenliklerde, ilköğretim okullarından oluşturulan ilçe karmaları il merkezlerinde kendi aralarında maç yaptılar. 10-11 yaş grubundaki çocuklara yönelik yapılan turnuva rekabetçi olmayan, şenlik havasında, geçti.. Kazanmak değil, oynamanın değerli olduğu şenlikte çocukların futbol yoluyla sosyalleşmeleri ve sporla erken yaşlarda buluşmaları hedeflendi..

Futbol Eğitim Merkezleri
İhtiyaçların tespiti neticesinde senenin belirli dönemlerinde düzenlenen etkinliklere ilave olarak, senenin 9 ayında; Futbol Eğitim Merkezleri’nde hafta sonu programına 6-12 yaş aralığında dileyen her çocuk bedava dağıttığı katıldı. Futbol, fair-play, doğa bilinci ve dengeli beslenme eğitimleri alan çocuklardan yetenekli olduğu tespit edilen 10-12 yaş grubu çocuklar, hafta içi programında teknik futbol eğitimi aldı.

Çocuklara 9 ay boyunca 50 Futbol Eğitim Merkezi’nde, federasyon il sorumluları tarafından belirlenen TFF E lisansına sahip antrenörler tarafından, hafta içi 3 gün ayda 900 saat, hafta sonu ise dört haftalık program dahilinde ayda 8 saat eğitim verildi.

FIFA U20 Dünya Kupası Grassroots Şenlikleri
Ülker, FIFA U20 Dünya Kupası sponsorluğu kapsamında, 2013 seneninın Nisan ve Mayıs aylarında Antalya, Bursa, Gaziantep, İstanbul, Kayseri, Rize ve Trabzon’da gerçekleştirmiş olan şenliklere ev sahipliği yaptı. TFF tarafından belirlenen ve 12 yaş grubu 1700 çocuktan oluşan okul takımları, özel hazırlen temeln sahalarda oynadıkları maçlarda yeteneklerini sergiledi ve istasyon çalışmaları yaparak kendilerini geliştirdi. Etkinlikler süresince en yüksek “Fair Play” puanını alan çocuklar, Kayseri’deki FIFA U20 Dünya Kupası açılışına katıldı. Şenlikler, Ülker’in 2007’den beri yürütmüş olduğu Grassroots programına paralel olarak Türk futbol alt yapısının gelişimine katkı sağladı.

Grassroots günü
Son 4 senedir Türkiye’de de düzenli şekilde kutlen temeln Çocuklar için Futbol Günü’ne Türkiye’nin her ilinden çocuklar katıldı. Şu en temel kadar yaklaşık 14.100 sporcu ve antrenör katılarak, futbol oynama keyfine ulaştı. Çocukların spor yapmasına, hemde eğitim almasına ve sosyalleşmesine olen temelk sağlamayı başaran projelerle 2007 senesinden bu yen temel TFF’nin en temel sponsoru olan Ülker, bu etkinliğe de çeşitli etkinliklerle renk kattı, etkinliği çocuklar için daha da eğlenceli hale getirdi ve yurdun dört bir yanında gerçekleşen coşkuya ortak oldu.


Ek Bilgiler

Çekimlerini gerçekleştirdiğimiz bu projemizi Behance profilimizde görüntülemek isterseniz Buradan inceleyebilirsiniz.

Diğer spor filmi çekimlerimizin yer aldığı projeleri görüntülemek için ise Etkinlik Çekimi kategorisinde yer alan drone çekimlerimizi inceleyebilirsiniz.