Hakkımızda

Hakkımızda (dronevideocekim.com) daha fazla şey öğrenmek için bu sayfada yer alan tüm bilgileri okuyabilirsiniz.

Biz Kimiz?

www.dronevideocekimi.com firması Nebula Film Yapım bünyesinde kurulmuştur. (Nebula Film yapım Film endüstrisinde yapım ve uygulayıcı yapımcılık hizmetlerinin yanı sıra ekipman kiralama ve diğer film hizmetlerinide sunmaktadır.)

Neler Yapıyoruz?

Drone Video Çekimi markasının öncesinde ”Flyingshotz” ve ”Adronepictures” markası ile medya başta olmak üzere, özel ve kurumsal sektörlere 2010 yılından itibaren havadan video çekimi hizmetleri sunduk.

Drone video çekimi markası ile oluşturduğumuz cihaz platformumuzu Ekipmanlar parkurumuzdan inceleyebilirsiniz.

Marka Tarihimiz

Dronevideocekimi.com olarak 2010 yılından itibaren marka gelişim serüvenimiz.

  • 2010 yılında Flyingshotz
  • 2017 yılında Adrone Pictures
  • 2020 yılında Drone Video Çekimi

2010 yılından itibaren gerçekleştirdiğimiz önemli çalışmalar

Hareket Proje Heavy Lifting.
Berksan Duman Klibi
Kanal D Çarkıfelek Drone Video Çekimi
Adnan Mendes Havalimanı Havadan Video Çekimi

Hakkımızda Bilmeniz Gerekenler

Hakkımızda dronevideocekimi.com ilk havadan fotoğraf çekimimiz.
Hakkımızda dronevideocekimi.com ilk havadan fotoğraf çekimimiz.

2020 yılından sonra teknolojinin gelişimi ve yeni drone teknolojilerinin gelişmesi ile birlikte tüm havadan video çekimi ekipman parkurumuzda yüksek finansman kaynaklı yatırımlar gerçekleştirdik. Ekipmanlarımız arasına Dji markasının tüm modellerini dahil ettik. Dji Mavic Mini’den Dji Matrix’e kadar bütün modellerimiz havadan video çekimleri için test edilmiş ve uçuşa hazır hale getirilmiştir.

Havadan Video Çekimi ve Drone Çekimi Bizim İşimiz

Hakkımızda bilmeniz gerekenler bundan daha fazlası lütfen okumaya devam edin sizin için havadan video çekimi sektörü adına okuması zevkli bir hakkımızda sayfası hazırladık, okurken hem öğrenecek hemde hakkımızda bilmeniz gereken her şeyi öğreneceksiniz.

Havadan Çekim Drone Video Çekimi
Havadan Çekim Drone Video Çekimi

Dronevideocekimi.com Havadan Çekim Ekibi

Hakkımızda Drone Video Çekimi
Hakkımızda Drone Video Çekimi

www.dronevideocekimi.com ekibi drone uçuşu ve drone üretimi konusunda yaklaşık 11 yıllık deneyime sahiptir. Drone sistemleri ilk çıktığında güncel teknolojik drone sistemlerinde yer alan hava araçlarının gps konum sabitleme (position hold), eve dönüş (go home point) gibi özellikler yer almıyordu ve bu tarz özellikleri kendimiz entegre ediyorduk. 11 yıl öncesinin zorlukları hakkımızda sizlere biraz bilgi verdiyse mutluyuz. Bizlere bu süreçte bir çok büyük tecrübeler kazandırdı. Bu tecrübeleri sizinle paylaşmak için artık dronevideocekimi.com ile havadan hizmet vermek için bu yoldayız.

2010 Havadan Video Çekimi Sektörüne Giriş Hakkımızda

İlk dronlar çıktığında dersek drone video çekimi endüstrisi için yanlış bir tanımlama içine düşüyoruz. İlk drone sistemleri geliştirilmeye başlandığında (Gyro, Akselerometre, Esc, Motor, Pervane, Frame) elektronik teknoloji sistemlerinin ilerlemesiyle drone sistemlerinin yetenekleri artmaya başlamıştı.

Yukarıda parentez içinde bahsetmiş olduğumuz drone sitemlerinin temel elektronik ve mekanik parçalarının anlamlarını aşağıdaki alıntılı açıklamalardan okuyabilirsiniz.

Özel olarak topladığımız 6 pervaneli drone modelimiz.

Havadan Video Çekimi için hazırladığımız gimbal.

Gyro

Jiroskop veya Türkçe adıyla düzdöner, dönüş ekseninin kendi kendine herhangi bir yönü kabul etmekte özgür olduğu dönen bir çark veya disktir.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Jiroskop

İvmeölçer veya Akselerometre

İvmeölçer veya akselerometre, bir kütleye uygulanan ivmeyi ölçen cihazlardır. Uygulanan ivmenin ölçümünde, koordinat ivmesi (referans ivme) bilinmesine gerek yoktur.

Bunun yerine ivmeölçer, içindeki test kütlesine referans eksenindeki, kütleden kaynaklı olan uygulanan kuvvetlere bakar.

Örneğin, dünya üzerinde deniz seviyesine yakın bir bölgede düz bir yüzey üzerinde ivmeölçerin gösterdiği değer 9.81 m/s² olurken, serbest düşen bir cisim üzerinde veya boş uzayda göstereceği değer 0 m/s² olacaktır.

İvmeölçerler, sanayide ve bilimsel çalışmalarda birçok uygulama alanında kullanılmaktadır.

Yüksek hassasiyete sahip ivmeölçerler füzelerde, uçaklarda, gemilerde ve denizaltılarda navigasyon sistemlerinde kullanılan en önemli parçalardan biridir.

Bunun yanı sıra, döner makinelerde titreşimi tespit edip, bu titreşimin hangi sınırlar içinde gerçekleştiğini gözler.

Günümüzde tablet bilgisayarlar ve dijital kameralarda titreşim engelleyici sistemlerin devreye girmesinde, görüntü netleştirmede ve kullanıcı duyarlı sistemlerin etkinleşmesinde kullanılmaktadır.

https://tr.wikipedia.org/wiki/%C4%B0vme%C3%B6l%C3%A7er

Esc

Bir elektronik hız kontrol devresi veya diğer adıyla ESC , bir elektronik devre sistemi ile drone motorlarının hızını kontrol eder ve eş zamanlı olarak motorların hızını düzenler.

Elektronik bir hız kontrolü bir hız referans sinyalini (gaz kolu, kumanda kolu veya diğer manuel girişlerden türetilir) izler ve alan etkili transistörlerden (FET’ler) oluşan bir ağın anahtarlama oranını değiştirir.

Görev döngüsünü veya anahtarlama frekansını ayarlayarak Transistörlerin motor hızı değiştirilir.

Transistörlerin hızlı bir şekilde değiştirilmesi, motorun kendisinin, özellikle düşük hızlarda fark edilebilen karakteristik yüksek perdeli şaraplarını yaymasına neden olan şeydir.

Fırçalı DC motorlar ve fırçasız DC motorlar için farklı hız kontrol tipleri gereklidir. Fırçalı bir motor, hızını, armatüründeki voltajı değiştirerek kontrol edebilir.

(Endüstriyel olarak, sabit mıknatıslar yerine elektromıknatıs alan sargılarına sahip motorlar, motor alan akımının gücünü ayarlayarak hızlarını kontrol edebilirler.)

Fırçasız bir motor farklı bir çalışma prensibi gerektirir. Motorun hızı, motorun çeşitli sargılarına verilen akım darbelerinin zamanlaması ayarlanarak değiştirilir.

https://en.wikipedia.org/wiki/Electronic_speed_control

Bec

Fırçasız ESC sistemleri, fırçasız motorları çalıştırmak için temel olarak bir VFD değişken frekans sürücüsü gibi üç fazlı AC gücü oluşturur.

Fırçasız motorlar, geleneksel fırçalı motorlara kıyasla verimlilik, güç, uzun ömür ve hafiflikleri nedeniyle radyo kontrollü uçak hobileri ile popülerdir.

Fırçasız DC motor kontrolörleri, fırçalanmış motor kontrolörlerinden çok daha karmaşıktır.

Doğru faz, ESC tarafından dikkate alınacak olan motor dönüşüne göre değişir: Genellikle, bu dönüşü tespit etmek için motordan geri EMF kullanılır, ancak manyetik (Hall etkisi) veya optik dedektörler kullanan varyasyonlar vardır.

Bilgisayarda programlanabilen hız kontrolleri genellikle düşük voltaj kesme limitleri, zamanlama, hızlanma, frenleme ve dönüş yönünün ayarlanmasına izin veren kullanıcı tanımlı seçeneklere sahiptir.

Motorun yönünü tersine çevirmek, üç uçtan herhangi ikisinin ESC’den motora geçirilmesiyle de gerçekleştirilebilir.

https://en.wikipedia.org/wiki/Electronic_speed_control

Motor

Motor kelimesinin yazımız içeriğindeki tam karşılığı drone motorlarını tanımlamaktadır.

https://en.wikipedia.org/wiki/Brushless_DC_electric_motor

Flyingshotz Havadan Çekim Markası ile 1. Adım

Havadan video çekim endüstrisine ilk atılımımız ”Flyingshotz” markası ile oldu. 2010 yılında drone sistemleri teknolojisinin son düzlüğe girmesi ile havadan video çekimleri hız kazanmıştı.

Hakkımızda-ekipmanlarımız
Hakkımızda-ekipmanlarımız

O zamanlar drone sistemleri günümüz koşullarındaki gibi kolay uçuş imkanı sunan aplikasyonlar veya yazılımlar sunmuyordu.

Havadan video çekimi yapabilmek için her şeyin gerekli ayarlamalarını manuel olarak yapıyorduk.

Hakkımızda-ekipmanlarımız-2
Hakkımızda-ekipmanlarımız-2

Flyingshotz markası bize 2017 yılına kadar arkadaşlık etti. Marka konumlandırma ve isim değişikliği kararı doğrultusunuda ulusal ve uluslararası alanda havadan çekim hizmeti vermeyi planladığımız ”Adronepictures” markası ile yola devam ettik.

Adronepictures Havadan Video Çekimi Markası ile 2.Adım

Flyinshotz havadan çekim ve drone çekimi markası ile süren 7 yılık yolculuk sonrası markamızı adronepictures ile drone video çekimi endüstrisinde yeniden konumlandırma kararı aldık.

drone video çekimi freefly alta
Drone video çekimi Freefly Alta

Kurumsal bir marka olan Adronepictures üzerinde de bu yansımalar hissedildi. Havadan video çekimi sektöründe 3 yıllık zorlu sürecin sonunda drone video çekimi (Havadan çekim) piyasasında dronevideocekimi.com markası ile drone çekimi piyasasında yolumuza güçlenerek, büyüyerek devam etme kararı aldık. Hakkımızdaki gelişim sürecine dair bilgiler tabiki bu yazımız ile sınırlı değil bütün web sitemizi ve blog yazılarımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Hakkımızda-ekipmanlarımız-3
Hakkımızda-ekipmanlarımız-3

Havadan çekim, havadan video çekimi ve drone çekimi sektöründe en iyi ve en uygun hizmeti sunmada öncü ve örnek firma olmayı amaç edindik.

Drone Video Çekimi
Drone Video Çekimi

Drone Video Çekimi ile Misyonumuz

Hakkımızda öğrenmeniz gereken en önemli noktalardan biriside misyonumuz. Dronevideocekimi.com olarak misyonumuz; Kurumsal ve özel firmalara havadan video çekimi, drone çekimi ve havadan çekim hizmetlerini en kaliteli şekilde sunabilmek.

Havadan video çekimi, stok video çekimi ve havadan canlı yayın çekimleri genel olarak havadan çekim başlıca faaliyetlerimiz arasında yer alıyor.

Drone Video Çekimi ile Vizyonumuz

Drone teknolojinisinin sunmuş olduğu olanakları kullanarak müşterilerimize en kaliteli, uygun havadan video çekimlerini sunmaktır. Hakkımızda öğrenmeniz gereken en önemli noktalardan diğeri ise vizyonumuz.

Drone Video Çekimi firmasının İşler sayfasından, drone çekimi endüstrisinde gerçekleştirmiş olduğumuz havadan çekim projelerimizi görüntüleyebilirsiniz. Önerileriniz için, iletişim sayfamızdan 7/24 Telefon veya Mail ile irtibata geçebilirsiniz.

Hakkımızda Özet

Son olarak drone çekimi endüstrisindeki başlangıçımızdan yürüyüşümüzden ve son pozisyonumuzdan bahsedeceğiz.

2010 yılında Flyingshotz ile çıktığımız bu yolculuğa 2017 yılında Adronepictures ile devam ettiğimizi söylemiştik.

Flyingshotz ile 7 yıl boyunca drone çekimi teknolojilerinin gelişim süreçlerine canlı şahitlik ettiğimizi söylersek tam yerinde olacaktır.

Havadan çekim ve drone çekimi teknolojilerinin gelişmesini birlikte tecrübe ettiğimiz bu süreç sonunda Adrone Pictures markası ile yolumuza devam ettik.

Adrone markası ile drone çekimi sektöründe 100’ün üzerinde özel ve kurumsal drone çekimi ve havadan çekim işlemini tamamladık 2020 yılında tüm hizmetlerimizi artık www.dronevideocekimi.com markamız altında siz değerli müşterilerimize sunmaya devam edeceğiz.

Bağlantılar

İşler

Blog

Referanslar

İletişim

Telif notu: Bu sayfada yer alan bilgilerin ticari olarak kullanım hakkı Nebula Film Yapım bünyesindedir. İzin almadan içerik kopyalama ve kullanımı hukuki ihlalden yaptırım ile sonuçlanabilir. Lütfen tüm sitede yer alan bilgilerin alıntı olarak kullanımı ve yararlanılması hususunda bizimle iletişim sayfasından irtibata geçiniz.