Türkiye film endüstrisine havadan video çekim hizmetleri sunan Drone Video Çekimi editörleri tarafından hazırlanan bu blog yazısında havadan video çekimi denildiği zaman ilk akla gelenleri kaleme alıyoruz.

Havadan Video Çekimi işinin teknik detaylarından bahsederken bu konuda hizmet almak isteyenler içinde kılavuz niteliğinde hazırladığımız yazımızı okumaya davet ediyoruz.

Havadan video çekimi en az 4 pervaneden oluşan insansız hava araçları drone sistemleri ile gerçekleştirilmektedir. Drone cihazları drone operatörleri tarafından uzaktan kumanda ile kontrol edilirler.

Havadan video çekimi için kullanmış olduğumuz dji mavic modeli
Havadan video çekimi için kullanmış olduğumuz dji mavic modeli

Havadan Video Çekimi Nedir?

Havadan video çekimi insansız hava araçları drone sistemleri ile uçarak havadan canlı veya cansız olarak çekimilerin gerçekleştirilmesine denir?

www.dronevideocekimi.com olarak; Başta Sinema Filmi, Reklam Filmleri, Tv Programları, Klip ve Firma Tanıtım Filmlerinde kullanılmak üzere Havadan görüntüleme sistemleri ile profesyonel havadan video ve havadan fotoğraf çekimleri gerçekleştirir. Pre ve Post prodüksiyon çalışmaları ile medya sektörüne profesyonel prodüksiyon hizmetleride sunabilmekteyiz.

Havadan Video Çekimi Hangi Sektörlere Vizyon Katar?

Havadan Video Çekimi Nasıl Yapılıyor?

Günümüz teknoloji ve medya şirketleri daha çok son kullanıcı drone sistemleri ile havadan video çekimleri gerçekleştirmektedir.

Havadan Video Çekiminin Avantajları Nelerdir?

Freefly ve Dji marka insansız hava araçları ile profesyonel havadan drone video çekimleri için hizmet verdiğimiz sektörler nelerdir?

Dronevideocekimi.com insansız hava araçları sistemleri ile profesyonel havadan video çekimleri gerçekleştirmektedir. Yüksek teknoloji üretimi olan ‘’drone’’, multikopter  diye adlandırılan çok rotorlu insansız hava taşıtlarını kullanıyoruz. Bu araçlar insanız olarak uzaktan kumanda ve radyo frekans teknolojileri ile birlikte gps (global pozinsyonlama sistemi) entegrasyonu ile kontrol ediliyor.

Uzaktan kontrollü hava araçları ile birçok endüstriye havadan video çekim hizmeti vermekteyiz. Yazımızın devamında havadan video çekimleri hizmeti verdiğimiz sektörlerden bahsediyoruz.

İnşaat ( şantiye, bina, residence, baraj, özel yapılar) fabrika, otel (minimum 1 yıldız ve 7 yıldız arası tüm otelleri kapsamaktadır). Fabrika ve özel projeler için teknolojinin sunmuş olduğu en iyi video ve fotoğraf çekim ekipmanlarını kendi bünyesinde bulunan profesyonel insansız hava sistemleri ile entegre ediyoruz.

Havadan elde edilecek video kalitesi için sektörel çözümler üretmektedir. Tam profesyonel video makineleri ile gerçekleştirmiş olduğumuz çekimlerin örneklerini buradan inceleyebilirsiniz. Buradan diğer referanslarımıza göz atabilirsiniz.

Drone Video Çekimi Hangi Sektörlere Hizmet Veriyor?

Dronevideocekimi.com aşağıda yer alan sektörlere havadan video çekimi hizmetlerini en yüksek kalite ile gerçekleştirmektedir.

Gayrimenkul sektörü için gerçekleştirdiğimiz havadan video çekimleri

Gayrimenkul ve İnşaat sektörü için havadan video çekimi
Gayrimenkul ve İnşaat sektörü için havadan video çekimi

İnşaat sektörü: Profesyonel havadan çekim ekipmanlarımız ile firmaların istediği şekilde havadan fotoğraf çekimlerini gerçekleştirmekteyiz.

İnşaat öncesi havadan fotoğraf çekimleri: İnşaat öncesinde alıcılara ulaşmak amacıyla projenin bitmiş halini sanal ortamda oluşturmak için profesyonel kameralarımız ile havadan fotoğraf çekimleri gerçekleştirilmekteyiz.

İnşaat süresince havadan fotoğraf çekimler: İnşaat süresince şantiyenin daha önceden belirlenen periyotlarla profesyonel ekibimiz ve ekipmanlarımız ile havadan fotoğraf çekimleri yapılarak şantiyenin ilerleme hızı hakkında yetkililere bilgi verilmek üzere fotoğraflar teslim edilir.

İnşaat bitimi havadan fotoğraf çekimleri: İnşaat öncesinde sanal ortamda projenin bitmiş halini görmek, inşaat sürecinde periyodik olarak ilerleme hızını görmek amacı ile yapılan havadan fotoğraf çekimleri inşaat bitiminde ise projenin reklamlarında kullanılmak üzere yapılmaktadır.

Turizm sektörlerine gerçekleştirdiğimiz havadan video çekimleri

Turizm sektörü için havadan video çekimi
Turizm sektörü için havadan video çekimi

Oteller için sezon öncesi havadan fotoğraf çekimleri: Sezon öncesi reklam amaçlı otellerin bütün olanaklarını ( açık-kapalı havuzlar, aquapark, eğlence alanları, denize olan uzaklığı v.b ) müşterilerine ulaştırmak amaçlı havadan fotoğraflara ihtiyaç duyan işletmelere profesyonel ekipmanlarımız ile hizmet vermekteyiz.

Oteller için sezon süresince etkinlik çekimleri: Gelecek sezon reklamlarında kullanılmak üzere deneyimli ekibimiz ve profesyonel ekipmanlarımız ile işletmelerde yapılan etkinliklerin havadan fotoğraf çekimleri gerçekleştirilmektedir.

Üretim endüstrisi sektörlerine gerçekleştirdiğimiz havadan videolar ve hizmetleri.:

Fabrikalar için kurulum öncesi proje hava fotoğrafı çekimi:

Faal durumda olan fabrikalar için tanıtım amaçlı havadan fotoğraf çekim hizmeti:

Devlet kamu kurum ve kuruluşlarına gerçekleştirdiğimiz havadan videolar ve hizmetleri.

Tarihi noktalar için havadan fotoğraf çekimleri: Tarihi yerlerin turizme kazandırılması, restorasyon çalışması, arşivlenmesi için havadan video  çekimlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu durumlarda profesyonel ekip ve ekipmanlarımız ile havadan fotoğraf çekim hizmetlerini vermekteyiz.

Üniversiteler için havadan fotoğraf çekimleri: Tercih dönemindeki öğrencilere üniversitenin tanıtılması amacıyla okulun olanaklarını ( kampüslerin, fakültelerin, yeni eklenen binalarını, etkinlik alanlarının büyüklükleri ) göstermek için profesyonel ekipmanlarımız ile havadan fotoğraf çekimleri gerçekleştirmekteyiz.

Özel sektörlerler için gerçekleştirdiğimiz havadan video çekimleri ve hizmetleri.

Özel projeler için havadan video cekimleri

Bulunduğunuz sektörler için havadan fotoğraf çekim hizmeti mi almak istiyorsunuz, Bize Ulaşın sayfamızda yer alan  iletişim bilgilerimizden bizimle irtibata geçebilir ve fiyat teklifi talebinde bulunabilirsiniz.

Eksta:

Havadan video çekimi nedir?

Profesyonel insansız hava aracı (iha) drone sistemleri ile profesyonel olarak havadan video drone çekimi hizmeti vermektedir. Profesyonel yeteneklerimizi incelemek için hizmetler sayfasını inceleyebilir iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

havadan video çekimi nedir
havadan video çekimi nedir?

Havadan video çekimi profesyonel ve amatör olarak yapılabilmektedir. Geçmiş zamanlarda amatör veya profesyonel olarak çekim yapmak isteyen bireysel veya kurumsal müşteriler gerçek binek uçak veya helikopter kiralayarak havadan video çekimleri gerçekleştiriyorlardı.

Günümüz koşullarında ise havadan video çekimleri insansız hava araçları ile gerçek binek uçak veya helikopterlere göre daha uygun bütçeler ile gerçekleştirilmektedir. Gelişen teknoloji ile havadan video çekimlerinde en sık kullanılan hizmet alma yönetemi artık drone sistemleri ile gerçekleştirilmektedir.

Amatör veya profesyoneller hizmet sağlayıcılar genel olarak günümüz koşullarında drone video çekimleri için insansız hava sistemlerini tercih ediyorlar. Yazımızın devamında Havadan video çekimini amatör ve profesyonel olarak tanımlayacağız.

Amatör havadan video çekimleri

amatör havadan video çekimi
amatör havadan video çekimi

Amatör olarak havadan video drone çekimi bireysel kullanıcılar tarafından gerçekleştirilen drone uçuşlarını ve drone ile yaılan hava çekimlerini ifade eder. Eski zamanlarda gerçek uçak veya helikopter ile yapılabilen amatör havadan video çekimleri günümüz koşullarından insansız hava araçları drone (İHA) sistemleri ile gerçekleştirilmektedir.

Drone sistemlerinin yaygınlaşması ve günlük hayattaki kullanımının artması ile birlikte havacılığa meraklı olan veya olmayan çoğu insan drone sistemleri ile ilgili yeterli bir düzeyde bilgiye sahip oldu. Merak seviyesi ve başlangıç drone fiyatlarının uygun olması nedeni ile oyuncak sınıfında yer alan drone kullanımlarıda artış gösterdi.

Drone uçurmaya veya drone çekimi yapmaya yeni başlayanların ilk olarak tercih ettikleri dronelar oyuncak seviyesinde olup daha çok uçuş yeteneklerini ve pilotaj (uzaktan kumanda oryantasyon ve parmak refleksi) geliştirme şekilden tercih ediliyor. Amatör olarak uçurulan ilk dronelardan sonra yavaş yavaş yeni başlayanlar havadan video çekimlerine başlayabilirler.

Profesyonel havadan video çekimi

profesyonel havadan video çekimi
profesyonel havadan video çekimi

İnsansız hava araçları (iha) drone sistemleri ile havadan gerçekleştirilen çekimlerde profesyonel havacılık hizmeti sunan firmalar projenin büyüklüğüne göre gerçek helikopter uçak veya profesyonel drone kullanabilmektedir. Sinema filmlerinde özel sahnelerin çekiminde genel olarak gerçek helikopterler veya uçaklar tercih edilmektedir.

Profesyonel havadan video çekimi yapılmadan önce uçuş ekibi veya drone pilotu prodüksiyonu veya projeyi gerçekleştiren ekiple birlikte tüm prodüksiyon sürecinin içerisinde yer alan pre prodüksiyon, prodüksiyon ve post prodüksiyon aşamalarına dahil olur.Profesyonel olarak gerçekleştirilecek havadan video çekimi öncesi uçuş brifingi yapılır.

Çekim ekibi ile toplantı yapılır, hangi açılardan, kaç metre irtifadan hangi çekim teknikleri ile havadan video çekimi yapılması isteniyor? Yönetmen ve görüntü yönetmeni ile drone pilotu çekim ve açılar üzerine konuşur ve detaylandırır. Profesyonel havadan video çekimleri ön hazırlık süreci çekimlerden daha uzun olan bir aşama ve iş temposunu oluşturmaktadır.

Havadan video çekimleri nasıl yapılır?

Günümüz koşullarında teknolojininde gelişmesi ile birlikte insansız hava sistemleri (ihs) yoğunlukla kullanılmaktadır. Havadan video çekimi ticari veya hobi amacı ile yapılabilmektedir. Bu başlık altında sırası ile ticari ve ticari olmayan havadan video çekimlerinin nasıl yapıldığını açıklamaya çalışalım.

Bireysel havadan video çekimleri

Ticari havadan video çekimleri

ticari havadan video çekimi
ticari havadan video çekimi

Havadan video çekimleri için hangi drone kullanılmalıdır?

Profesyonel havadan video çekimleri fiyatları