Küp Prodüksiyon ve Kültür Turizm Bakanlığı ortak çalışması ile Şanlıurfa Müzesi 3D Drone Çekimi profesyonel ekipmanlarımız ile gerçekleştirilmiştir.

  • Drone Pilotu:  Furkan Başer
  • Drone Modeli: Mikrokopter Hexacopter
  • Müşteri: T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı
  • Kamera: Sony TD30 VE Modeli 3D Kamera
  • Lokasyon: Şanlıurfa / Türkiye
Şanlıurfa Müzesi 3D Drone Çekimi
Şanlıurfa Müzesi 3D Drone Çekimi

Şanlıurfa Müzesi 3D Drone Çekimi Vimeo

Şanlıurfa müzesi için gerçekleştirmiş olduğumuz Şanlıurfa Müzesi 3D Drone Çekimi (3 boyutlu çekimleri) aşağıda yer alan vimeo sayfamıza ait linkten görüntüleyebilirsiniz.

Şanlıurfa Müzesi 3D Drone Çekimleri Youtube

Şanlıurfa müzesi için gerçekleştirmiş olduğumuz Şanlıurfa Müzesi 3D Drone Çekimi (3 boyutlu çekimleri) aşağıda yer alan youtube sayfamıza ait linkten görüntüleyebilirsiniz.

Müze Hakkında Bilgi

Şanlıurfa İli’nde bulunan mevcut müze binasının depo ve sergileme alanları açısından yetersiz hale gelmesi ve Haleplibahçe kazılarında ortaya çıkarılan mozaiklerin yerinde korunması için çağdaş müzecilik anlayışına uygun yeni bir müze binasının yapılması kararı üzerine 196.000 m² alana sahip Haleplibahçe Mevkiinde 57.000 ² alan üstünde bir müze inşaa edilmiştir. 13.100 m² kapalı sergileme alanı, 1.800 m² yeme-içme mekanı ve ticari mekanlar, 6.000 m² depo alanları olmak üzere 29.180 m² toplam kapalı alana sahip müzenin teşhir-tanzim çalışmalarında son noktaya gelindi. Haleplibahçe’de çıkan ve M.S. 5-6. Yüzyıllara tarihlenen mozaiklerin konservasyonu yapılarak sergileneceği Haleplibahçe Mozaik Müzesi ise 3500 m² oturum alanına, 4500 m² kapalı alana sahip. Şanlıurfa Müzesi 3D Drone Çekimileri Nebula Film Yapım ve dronevideocekimi.com tarafından gerçekleştirilmiştir.

Çeşitli kazılardan çıkan yaklaşık 70.000’i bulan eser sayısıyla önemli müzelerden bir tanesi olan Şanlıurfa Müzesinde 10.000 eserin sergilenmesi planlanmakta. Ayrıca Dünyanın en eski ve en büyük inanç merkezi olduğu anlaşılan Göbeklitepe’de çıkarılan 700 adet eserin de müzede sergilenmesine yönelik çalışmalar gerçekleştirilmekte. Müze teşhir-tanzim çalışmalarında çeşitli vitrin sergilemelerinin beraberinde gelen ziyaretçilerin ilgisini çekmek ve tarihi değerleri daha anlaşılabilir kılmak amacı ile Fırat Havzası, tarih öncesi devirlere ait insanların avcı, toplayıcı yaşamı ile tarımsal üretim, ölüm inanışı ve ticaret gibi sosyal olgulara da yer veren canlandırmalar yer alıyor.

Şanlıurfa Müzesi’nin yalnızca önemli arkeolojik eserlerin sergilendiği bir mekan olmaktan öte, kafeterya, çocuk oyun alanı, hediyelik eşya satışı gibi sosyal mekanlarla beraber çevresindeki yeşil alan bandıyla Şanlıurfa halkı için önemli bir sosyal mekan olması beklenmekte. Şanlıurfa Müzesi 3D Drone Çekimilerini müze içerisinde interaktif olarak izleyebilirsiniz.


Ek Bilgiler

Çekimlerini gerçekleştirdiğimiz bu projemizi Behance profilimizde görüntülemek isterseniz Buradan inceleyebilirsiniz.

Diğer müze çekimlerimizin yer aldığı projeleri görüntülemek için ise Müze Çekimi kategorisinde yer alan drone çekimlerimizi inceleyebilirsiniz.