Bu blog yazısında drone fiyatları ile ilgili bilgiler vermeyi amaçlıyoruz. Drone almayı düşünenler, listede 10 adet drone fiyat değerlendirmesini okuyabilir.

Drone fiyatları listesini 2 şekilde hazırladık ilk 5 sırada başlangıç olarak kullanılmak üzere ilk kez kameralı drone uçuşu yapmak isteyen amatörlere yönelik olarak düşündük. Diğer 5 sırada yer alan drone ise profesyonel olarak havdan çekim endüstrisinde yer almak isteyen profesyonel olma yolundakilere hazırladık.

Başlamadan önce öncelikle drone fiyatları konusunda bu listede oyuncak olarak nitelendirilen 6-13 yaş arasına hitap eden uzaktan kumandalı oyuncaklara yer vermediğimizi baştan söylemiş olalım eğer aradığınız şey oyuncak sınıfında bir drone ise lütfen En ucuz 3 drone adlı yazımızı incelemenizi öneriyoruz.

drone fiyatları
drone fiyatları

En iyi 5 Başlangıç Drone Fiyatları Önerisi

Burada yer alan 5 maddedeki önermiş olduğumuz drone sistemleri drone fiyatları performans vb. niteliklerine göre sıralanmıştır.

Sizi gerçekten çok iyi anlıyoruz veya daha mütevazi olmak gerekirse anladığımızı düşünüyoruz. Bununla birlikte, en iyi ve drone’u kriterlerine göre drone fiyatları sıralamsı konusunda insansız hava aracını seçmek kuşkusuz gerçekten zor bir süreç, özellikle de yeni başlayan biriyseniz. En iyi 5 başlangıç drone önerisinde yer alan drone modelleri genel olarak sivil havacılık kaydı gerektirmeyem 500 gram altı IHA0 drone sistemlerini kapsamaktadır.

Birbirinden farklı özelliklere ve fiyatlandırmalara sahip sayısız drone iha modeli var. Peki, en iyi başlangıç ​​drone’unu nasıl seçebileceksin? Emin ol senin en iyi drone seçmen için buradayız. Hazırsan kemerlerini tak, başlıyoruz!

DJI Mavic Mini

Yeni başlayanlar için maliyeti, boyutu, özellikleri ve ağırlığı dengeleyen mükemmel bir drone

dji mavic mini drone
dji mavic mini drone

Ağırlık: 249g | Boyutlar (katlanmış): 140 × 82 × 57mm | Denetleyici: Evet | Video çözünürlüğü: 2.7K 30fps | Kamera çözünürlüğü: 12MP | Pil ömrü: 30 dakika (2400mAh) | Maksimum Menzil: 4km / 2.5 mil | Maksimum Hız: 47kmh / 29mph

Video:

Özet: Çok kolay taşınabilir, sivil havacılığa kayıt maliyeti yok, Crispy contrast ile 2.7K video başlangıç dostu kolay mobil uygulama Diğer dji drone modellerine göre kıyasla biraz daha çıplak ve hafif bir yazılıma sahip ve daha kırılgan gibi görülsede aslında esnek.

Fiyat: 3600₺ civarında

Nereden Almalı: Amazon.com.tr


Parrot Anafi FPV

Bu harika drone kiti fpv ( first person view¹ ) gözlüklerle birlikte geliyor.

parrot anafi fpv drone
parrot anafi fpv drone

Ağırlık: 63g + 10g (kamera) | Denetleyici: Telefonla veya birlikte verilen denetleyiciyle | Video çözünürlüğü: 720p 30fps | Maksimum Menzil: 100m | Maksimum Hız: 29kphh

Video:

Özet:

Parrot markası, on yıl önce drone sektörüne girdiklerinden beri, drone pazarının eğlencesini ve işlevsel yönünü birleştirmek için harika işler çıkardılar ve son modelleri olan Anafi drone bunu özetliyor.

Anafi, gimbal stabilize kamera ile yakınlaştırma yapabilen bir özelliğe sahip bu arada zoom yani yakınlaştırma özelliği sadece video modunda geçerli. Küçük olmasına rağmen 4K kameraya sahip profesyonel bir drone diyebiliyoruz.

Aslında bazı araştırmacılar bunu DJI ürünlerine tercih ediyorlar çünkü kamerasını 3 boyutlu modeller oluşturmak için yukarı ve aşağı tilt hareketini yapabiliyor veya sadece aksiyon çekimleri için bazı benzersiz açılar elde edebiliyorsunuz. Ancak, First Person View (FPV) gözlüklerin eklenmesiyle, kamera görüntüsünü gözlüğün içinden de görebilirsiniz.

Parrot’un gözlükleri FPV kitine dahildir ve ilk başta sadece desteklenen tek gözlükler kendi gözükleri idi ancak daha sonraki bir yazılım güncellemesi diğer VR gözlüklerini kullanabilmesi sağlandı.

Bu drone’da eksik olan tek şey çarpışma algılama sistemidir, ancak şaşırtıcı derecede sağlam bir drone yapmışlar kameranız büyük bir darbe almadığı sürece uçuşa kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Fiyat: 18.500₺ civarında

Nereden Almalı: Amazon.com.tr


Ryze Tello

Biraz dji mühendisliği içeriyor, biraz intel işlemcinin gücü, özellik dolu el kadar ve bi o kadar eğlenceli.

dji ryze tello drone
dji ryze tello drone

Ağırlık: 80g | Denetleyici: Telefonla, ideal olarak Bluetooth oyun denetleyicisiyle | Video çözünürlüğü: 720p, 30fps | Kamera çözünürlüğü: 5MP | Pil ömrü: 13 dakika (1100mAh) | Maksimum Aralık: 100m | Kontrolör ile Maksimum Menzil: 60m | Maksimum Hız: 36 km / s

Video:

Özet:

Küresel pazarın yarısından fazlasıyla DJI, teknolojisini pazarın ciddi ucunda tuttu. Bununla birlikte, komşu firma Ryze ile dostane bir ilişki, teknolojiden mahrum kalmayan kompakt bir drone olan Tello’ya yol açtı. 720p videoyu, Uygulama tarafından yeniden kodlanan WiFi aralığında (100m) bir telefona veya 5mp fotoğraflara geri gönderir.

Bu veri bağlantısı ayrıca size bir pil uyarısı sağlar ve drone, 14 çekirdekli işlemcisini ve yerleşik sensörlerini kullanarak havalanabilir ve havada asılı kalabilir. Bu güç, “Throw & Go” başlatma ve döndürme gibi eğlenceli özellikler sağlar, ancak aynı zamanda herkesin (çocuklar dahil) Tello hakkında sipariş verirken eğlenebileceği anlamına gelen basit, blok tabanlı bir programlama dili olan Scratch’i de destekler.

Çocuklarınızın, programlama dronlarının onları uçurmak kadar havalı olduğuna biraz daha ikna etmeye ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız, Ryze Tello Iron Man’e dikkat edin. Sonuçta, programlama teknolojisi Tony Stark için oldukça iyi çalışıyor gibiydi.

Fiyat: 550₺ civarında

Nereden Almalı: Amazon.com.tr


Parrot Mambo FPV

Gerçekten hafif, uçması çok kolay ve koşula uyarlanabilir; herkes için kolay mı kolay bir drone.

parrot mambo fpv
parrot mambo fpv

Ağırlık: 63g + 10g (kamera) | Denetleyici: Telefonla veya birlikte verilen denetleyiciyle | Video çözünürlüğü: 720p 30fps | Maksimum Aralık: 100m | Maksimum Hız: 29kphh

Video:

Özet:

Parrot’s Mambo bir süredir ortalıkta, ancak yeni başlayanlar için bu en iyi drone, figüranların kırpılması için LEGO benzeri çiviler ve bunu bir iç mekan Anafi’si gibi yapan FPV gözlükleri sayesinde teslim etmeye devam ediyor.

İlk olarak, ofis savaşını canlandırmak için pelet tabancalı bir versiyon geldi. Şimdi onu mini FPV yarışçısı yapan bir FPV kamera. Her durumda yapı kalitesi mükemmeldir; Fransız şirketi, esasen tüketici drone devrimini AR.Drone ile başlattı ve bu, diğer mini drone’lardan biraz daha pahalı olsa da, cihazın ve uygulamanın kalitesi etkileyici.

Dörtlü üç uçuş moduna sahiptir: Easy, Drift ve Racing. Birincisi, kontrolleri bıraktığınızda havada asılı kalacak, Drift yatay stabilizasyonu serbest bırakacak ve Racing, sorumluluğu tamamen pilota yükleyecektir. Bu, adım adım öğrenmenin ve en iyi silah pilotu olma yolunda öğrenme eğrisinde sizi kolaylaştırmanın harika bir yoludur.

Fiyat: 750₺ civarında

Nereden Almalı: Amazon.com.tr


Hubsan X4 Storm (H122D)

Drone yarışı yapmak isteyen hayranlar için bir başlangıç kiti.

hubsan X4 storm
hubsan X4 storm

Ağırlık: 117g | Boyutlar: 157 x 157 x 62mm | Denetleyici: Evet | Video çözünürlüğü: 720p | Pil ömrü: 6 dakika | Aralık: 100m | Maksimum Hız: 36 kph / 22mph

Video:

Özet:

Drone yarışı, pod yarışına olabildiğince yakın (bilirsiniz, The Phantom Menace’ın tek iyi yanı) ve DJI & Parrot gibi daha büyük markaların cilalı ürünlerine farklı bir dünya. Biraz Anikin Skywalker’ın jetle çalışan kapsülü gibi, pilotlar kendi parçalarını oluşturup iyileştirme eğilimindedir.

Bu drone ile Hubsan, o dünyanın estetik ve deneyiminin bir kısmını önceden yapılandırılmış bir kitte sağladı, böylece ilk saatlerinizi monitörünüzü PID ayarlarıyla quad veya kemanınıza ayarlamaya çalışmak zorunda kalmazsınız. Ayrıca, Drone Racing League yıldızlarının seçtiği FPV efekti için ahizeye VEYA bir kafa montajına takılabilen bir monitör sağladılar, ancak drone tipik bir yarış dörtlüsünden daha kompakt olsa da kullanmak isteyeceksiniz. düşük rüzgarda veya içeride.

Çerçeve sağlamdır, bir alanda kaybetmeniz durumunda bir sesli uyarı vardır ve videoyu yerleşik bir karta kaydedebilir, böylece daha sonra aktarılan videoyla birlikte ara sıra gelen kesintiler olmadan uçuşlarınızı yeniden yaşayabilirsiniz. Tıpkı gerçek bir yarışçı gibi, iyileştikçe pilotun görüş kamerasını ayarlayabilirsiniz – ne kadar hızlı uçarsanız, o kadar dik olmasını istersiniz.

Fiyat: 1.250₺ civarında

Nereden Almalı: Amazon.com.tr

En iyi 5 Profesyonel Drone Fiyatları Önerisi

Yine Burada yer alan 5 maddedeki önerilen profesyone drone sistemleri fiyat performans vb. niteliklerine göre sıralanmıştır.

DJI Inspire 2 with Xenmuse X7

DJI Inspire 2 with Xenmuse X7
DJI Inspire 2 with Xenmuse X7

Video:

Özet:

En iyi profesyonel kamera dronlarının en iyileri, profesyonel kameranızı gökyüzüne koymanıza olanak tanır. Elde tutulan bir kamerayı uçurmak için kullanılan gemilerdir. DJI Inspire 2, kendi kamera seçeneklerini sunan buna bir alternatiftir. Şu anda Zenmuse X7 sunulan en iyisidir. Bu, değiştirilebilir lenslere sahip 6K bir kameradır. Evet, 6K video çekimi dedim. 24MP Super 35 sensör, 6K CinemaDNG, 5.2K Apple ProRes ve daha fazlasında çekim yapabilir. Kameranın teknik özelliklerini incelemeye devam etseydim, üst düzey bir DSLR’den bahsettiğimi düşünürdünüz ve bu tam olarak benim görüşüm.

DJI Inspire 2’nin kendi başına uçması kolaydır. Diğer DJI drone’larının çoğuna çok benzer şekilde işler ve çalışır. Bununla birlikte, onu çalıştırmanın en iyi yolu, bir kişinin aracı kontrol ettiği ve diğerinin kamerayı kontrol ettiği iki pilottur. Yaklaşık 60 mil hızla ilerleyebilir, yaklaşık yarım saat boyunca gökyüzüne yapışabilir ve bir haber ekibi için mükemmel olan, etrafındaki daha yetenekli video canlı yayın dronlarından biridir.

En iyi profesyonel kamera dronlarının en iyileri, profesyonel kameranızı gökyüzüne koymanıza olanak tanır. Elde tutulan bir kamerayı uçurmak için kullanılan gemilerdir. DJI Inspire 2, kendi kamera seçeneklerini sunan buna bir alternatiftir. Şu anda Zenmuse X7 sunulan en iyisidir. Bu, değiştirilebilir lenslere sahip 6K bir kameradır. Evet, 6K video çekimi dedim. 24MP Super 35 sensör, 6K CinemaDNG, 5.2K Apple ProRes ve daha fazlasında çekim yapabilir. Kameranın teknik özelliklerini incelemeye devam etseydim, üst düzey bir DSLR’den bahsettiğimi düşünürdünüz ve bu tam olarak benim görüşüm.

DJI Inspire 2’nin kendi başına uçması kolaydır. Diğer DJI drone’larının çoğuna çok benzer şekilde işler ve çalışır. Bununla birlikte, onu çalıştırmanın en iyi yolu, bir kişinin aracı kontrol ettiği ve diğerinin kamerayı kontrol ettiği iki pilottur. Yaklaşık 60 mil hızla ilerleyebilir, yaklaşık yarım saat boyunca gökyüzüne yapışabilir ve bir haber ekibi için mükemmel olan, etrafındaki daha yetenekli video canlı yayın dronlarından biridir.

En iyinin en iyisi bir fiyat etiketine sahiptir, DJI Inspire 2 temel bir uçuş paketi için 2.999 $ ‘dır, kamera yoktur. Kamera için yaklaşık 3.100 dolar, lensler için her biri 1.200 dolar veya Inspire 2 ve Zenmuse X7 kamera ile birlikte yaklaşık 6.249 dolara bakıyorsunuz. Bu dronlar gibi, gökyüzü Inspire 2 paketleri için sınırdır, DJI bile 14.460 $ ‘a Inspire 2 Premium paketi sunar, ancak hepsini istiyorsanız yine de bazı aksesuarlar eklemeniz gerekir.

Fiyat: 1.250₺ civarında

Nereden Almalı: Amazon.com.tr

DJI Mavic 2 Pro

DJI Mavic 2 Pro
DJI Mavic 2 Pro

Video:

Özet:

Ağustos 2018’de piyasaya sürülen DJI Mavic 2 Pro, DJI’nin ürettiği en iyi kamera drone’larından biridir. DJI’nin sektördeki durumunu göz önüne aldığımızda, Mavic 2 Pro’yu piyasadaki en iyi kamera dronelarından biri yaptığını söyleyebiliriz. Mavic 2 serisi, yalnızca kameralarında farklılık gösteren Mavic 2 Zoom ve Mavic 2 Pro’yu içerir. Zoom modeli, 1 / 2.3 inç kamera sensöründen 2x optik zoom sunar ve Pro modeli, Hasselblad tarafından üretilen tam 1 inçlik bir sensörü sallar.

Mavic 2 Pro, piyasadaki en iyi kamera dronlarından biridir.

Bazı üst düzey kamera bloglarının, Mavic 2 Pro’nun “uygun” bir Hasselblad kamera kadar yüksek kaliteli fotoğraflar ve videolar çekemediğinden şikayet ettiğini gördük. Bundan elde ettiğim tek şey, bu drone üzerindeki kameranın binlerce dolara mal olan kameralarla karşılaştırılacak kadar değerli olduğuydu. Bu son teknoloji makineler kadar iyi değil ama yine de oldukça iyi.

Drone’nun kendisine gelince, Mavic 2 Pro, uçtuğumuz en hızlı, en kararlı ve en çevik kamera odaklı makinelerden biridir. Çok yönlü engellerden kaçınma sensörleri, onu aynı zamanda uçtuğumuz en güvenli dronlardan biri yapar. İsmin sizi yanıltmasına izin vermeyin, yeni başlayanlar Mavic 2 Pro’yu büyük bir başarıyla göğe götürebilir. En iyi çekimleri elde etmenize yardımcı olmak için harika bir kendi kendine pilotlu uçuş modu yelpazesi sunar. Diğer taraftan, deneyimli pilotlar teknenin manuel kontrolünü ele geçirebilir ve kamerayı gerçekten yeni zirvelere taşıyabilir.

Sonraki oku: DJI Mavic 2 Pro kamera incelemesi

DJI Mavic 2 Pro’ya 1,449 $ ‘a göz atın, buradaki bağlantılarımız Fly More kitiyle 1.849 $’ lık bir kombinasyon. Ekstra piller, aksesuarlar ve daha fazlasını almak için Mavic 2 Fly More Kitini 323 $ ‘a alın. 1.245 $ ‘lık Mavic 2 Zoom sizin tarzınızsa, bunun yerine onu alın. (Not: Amazon’daki fiyatlar, bu drone için ilk lansman fiyatlarından daha yüksek olabilir.)

Fiyat: 1.250₺ civarında

Nereden Almalı: Amazon.com.tr

Skydio 2

skydio 2
skydio 2

Video:

Özet:

Güçlü Skydio R1’in halefi olan Skydio 2, tüketici pazarındaki belki de en gelişmiş kendi kendine uçan drone’dur. Her yöne engellerden kaçınma sensörleri ve yapay zeka ile eşleşen güçlü işleme, Skydio 2’nin çoğu insansız hava aracının kaçabileceği veya çarpacağı yerlerde gezinmesini sağlar. 4K video kaydı ve uygun uçuş süresi, sağlam bir drone deneyimini tamamlar.

Drone Rush’ta Skydio 2 hakkında daha fazla bilgi edinin.

Fiyat: 1.250₺ civarında

Nereden Almalı: Amazon.com.tr

DJI Mavic Air 2

DJI Mavic Air 2
DJI Mavic Air 2

Video:

Özet:

2019 sonbaharında tanıtılan DJI Mavic Mini, pek çok ülkede tescil edilmesi gerekmeyecek kadar kompakt. 249 gram veya 0.548 pound ağırlığı ile FAA kaydından muaftır, ancak yine de bir drone, yine de gökyüzündeki kurallara uymanız gerekir. Mavic Mini, boyutuna rağmen 3 eksenli stabilize 12MP, 2.7K kamera, otuz dakikalık uçuş süresi ve RTH ve daha fazlası gibi GPS özellikli uçuş özelliklerini bir araya getiriyor. Gökyüzünden akıllı telefon kalitesinde kamera çekimleri yapmak istiyorsanız, Mavic Mini bugün bulacağınız en iyi seçeneklerden biridir.

DJI Mavic Mini sadece 399 dolara mal oluyor. Ekstra piller, şarj göbeği, pervane korumaları ve daha fazlasını almak için DJI Mavic Mini Fly More combo’ya 499 $ karşılığında yükseltme yapabilirsiniz.

Fiyat: 1.250₺ civarında

Nereden Almalı: Amazon.com.tr

DJI Mavic Mini

DJI Mavic Mini
DJI Mavic Mini

Video:

Özet:

2019 sonbaharında tanıtılan DJI Mavic Mini, pek çok ülkede tescil edilmesi gerekmeyecek kadar kompakt. 249 gram veya 0.548 pound ağırlığı ile FAA kaydından muaftır, ancak yine de bir drone, yine de gökyüzündeki kurallara uymanız gerekir. Mavic Mini, boyutuna rağmen 3 eksenli stabilize 12MP, 2.7K kamera, otuz dakikalık uçuş süresi ve RTH ve daha fazlası gibi GPS özellikli uçuş özelliklerini bir araya getiriyor. Gökyüzünden akıllı telefon kalitesinde kamera çekimleri yapmak istiyorsanız, Mavic Mini bugün bulacağınız en iyi seçeneklerden biridir.

DJI Mavic Mini sadece 399 dolara mal oluyor. Ekstra piller, şarj göbeği, pervane korumaları ve daha fazlasını almak için DJI Mavic Mini Fly More combo’ya 499 $ karşılığında yükseltme yapabilirsiniz.

Fiyat: 1.250₺ civarında

Nereden Almalı: Amazon.com.tr

Yazımızın sonuna gelmişken belirtmeden geçemediğimiz bir konu drone almak istediğinizde drone fiyatları yada diğer konular ile alakalı eğer hala aklınızda deli sorular var ise bize iletişim sayfamızdan ulaşmaktan çekinmeyin telefon veya mail yolu ile istediğiniz soruyu sorabilir ve drone fiyatları konusunda her türlü cevabı alabilirsiniz.